Promocja!
Etykieta energetyczna i karta produktu
 • *Strona podajnika / kosza

  *Wielkość kosza zasypowego

  *Wyjście spalin - czopuch

  *Strona otwierania drzwiczek:

  *Sterownik mikroprocesorowy

  *Panel pokojowy

  Kolorystyka izolacji kotła:

Dostępność:
tak
Wysyłka:
5 dni
Dostawa:
od 0 zł
Odbiór osobiście - bezpłatnie. Zobacz więcej: dostawa
Cena brutto:
11000,00  12500,00 
Cena netto:
8943,09 zł 10162,6 zł

Opis

Dla wszystkich osób, które w rozwiązaniach grzewczych szukają wygody i najwyższej jakości, oferujemy niezawodne piece c.o. na ekologiczny pellet drzewny. Kocioł PELLPAL o mocy 12 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 150 m², a także do podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania biopaliwa – pelletu drzewnego o średnicy od 6 do 8 mm.

Ten kocioł na pellet o mocy 12 kW posiada wysoką sprawność sięgającą 90,3%. W badaniach otrzymał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (Ecodesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niski poziom emisji pyłów PM poniżej 20 mg/m³, co daje możliwość zdobycia wyższego dofinansowania na wymianę kotła.

Dane techniczne

Znamionowa moc cieplna 12 kW
Minimalna moc cieplna 3,32 kW
Wielkość powierzchni ogrzewanej* 80 – 120 m² (w nowym budownictwie do 150 m²)
Sprawność cieplna 90,3%
Zużycie paliwa max 2,7 kg/h
Pojemność zasobnika paliwa 90 kg
Pojemność wodna kotła 50 L
Masa kotła bez wody 210 kg
Ciąg kominowy 0,2 mbar
Znamionowa temperatura spalin 117 °C
Znamionowa ilość spalin 0,0083 kg/s
Minimalna temperatura spalin 85 °C
Minimalna ilość spalin 0,002 kg/s
Klasa kotła wg EN 303-5 5
Klasa energetyczna A+
Ekoprojekt (Ecodesign) tak
Podwyższony standard tak
Ciśnienie próbne 4 bar
Ciśnienie robocze Temperatura robocza max. 85 °C
Temperatura wody na powrocie min. 55 °C
Zakres regulacji temperatury 50-80 °C
Temperatura wody kotłowej min. 10 °C
Materiał korpusu stal o grubości 5 mm
Sterownik PELLPAL PID PELLET
Podajnik automatyczny QPELL

*Maksymalna powierzchnia ogrzewana dla zapotrzebowania na ciepło wynosi q=80 W/m² i standardowej wysokości 2,5 m.

Wymiary kotła

Wysokość kotła 100 cm
Wysokość kosza 115 cm
Szerokość kotła 48 cm
Szerokość kotła z podajnikiem 106 cm
Głębokość 100 cm
Czopuch góra kotła – pionowy fi 130 mm
Pojemność zasobnika paliwa 90 kg
Króciec zasilanie / powrót wody 1,5″
Waga zestawu: 210 kg

Oferowany przez nas kocioł na pellet o mocy 12 kW może być dostarczony w konfiguracji podajnika kosza zasypowego z lewej bądź prawej strony. Tak samo jest w przypadku strony otwierania drzwi pieca. Czopuch natomiast posiada górne wyjście spalin o średnicy 130 mm.

Standardowy zestaw obejmuje:

 • korpus kotła – wymiennik ciepła z izolacją,
 • zbiornik paliwa ze spiralnym ślimakowym podajnikiem paliwa,
 • rurę spiro,
 • palnik pelletowy,
 • mikroprocesorowy regulator temperatury,
 • wentylator zintegrowany z palnikiem,
 • szufladę – pojemnik na popiół.

Wspomniany palnik (QPELL) jest typem wrzutkowym, posiada zapalarkę i wykonany jest z wysokiej jakości stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej o dużej trwałości. Jego prostota działania i materiał, z którego jest wykonany, gwarantują bezawaryjność przez wiele lat. Palnik wymaga stosowania pelletu C1 – 6 mm/8 mm. Do jego regulacji niezbędny jest sterownik PELLPAL PID PELLET. Pracuje on na podstawie algorytmu PID. Kontroluje on również pracę zapalarki, pompy c.o., c.w.u., a także siłownika zaworu mieszającego 3- bądź 4-drogowego. Wykorzystanie tak sprawnego systemu pozwala na minimalne zużycie opału, a co za tym idzie, na spore oszczędności. Dodatkowo dobrze zarządzany proces spalania generuje niski poziom pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska. Niska temperatura spalin dodatkowo zmniejsza utratę ciepła wraz z jego ucieczką przez przewód kominowy. Regulator automatycznie rozpala i wygasza paliwo w palniku, co redukuje do minimum niezbędną obsługę kotła. Co ważne, sterownik zawiaduje dwoma procesami – regulacją temperatury z płynną modulacją mocy oraz sterowaniem procesem spalania.

Opcje dostępne za dodatkową dopłatą

Termostat – panel pokojowy bezprzewodowy
Moduł Wi-Fi (sterowanie przez Internet)
Pompa obiegowa
Strona podajnika / kosza zasypowego lewa lub prawa
Termostat – panel pokojowy przewodowy

Przez jakość rozumiemy również sumę wszystkich cech posiadanych przez nasze produkty. Najnowsze technologicznie rozwiązania czynią je ekologicznymi i oszczędnymi kotłami grzewczymi. Prezentowany kocioł c.o. na pellet o mocy 12 kW posiada ergonomiczną konstrukcję, maksymalnie ułatwiającą jego użytkowanie. Palnik oferowanego pieca jest efektywny i wysokowydajny, a małe gabaryty urządzenia pozwalają na zastosowanie go nawet w niewielkiej kotłowni. Przyjazny interface sterowania powoduje, że obsługa tego pieca to czysta przyjemność.

Co ważne, blacha użyta do jego konstrukcji jest najwyższej jakości i była cięta przy pomocy profesjonalnego sprzętu. W ramach zakupu naszego pieca oferujemy nie tylko niezawodne rozwiązanie grzewcze, lecz także pomoc techniczną, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Zapraszamy do zdecydowania się na ogrzewanie pelletem i postawienie na kocioł najwyższej jakości oraz szybki termin realizacji zamówienia!

Budowa i zasada działania kotła pelletowego

Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi. Zbiornik opału znajduje obok korpusu kotła. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Jej zastosowanie zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest na górze kotła oraz skierowany do góry. Zbiornik posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem. Proces spalania, dostarczanie odpowiedniej dawki opału do palnika, rozpalanie, a także pracę wentylatora nadmuchowego umieszczonego w palniku kontroluje mikroprocesorowy sterownik PELLPAL PID Pellet.

Dobór kotłów do instalacji grzewczej

Aby wybrać odpowiedni kocioł dla konkretnego budynku, opracować należy jego bilans cieplny. Powinien być on wykonany przez projektanta zgodnie z obowiązującymi normami, dlatego też producent nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowy dobór kotła. Dla przybliżenia można przyjąć szacunkowe wartości wskaźników zapotrzebowania ciepła. Dla budynków średnio izolowanych wynoszą one 120-110 W/m², a dla dobrze izolowanych – q=100-80 W/m².

Użytkowanie kotła

Obsługa prezentowanego pieca c.o. na pellet została ograniczona do niezbędnego minimum. Jest to okresowe uzupełnianie pojemnika na paliwo oraz usuwanie resztek popiołu. Zastosowanie automatycznego algorytmu sterowania systemem podawania paliwa optymalizuje ilość zużytego opału. Kotły c.o. na pellet standardowo wyposażone są w palnik renomowanej firmy QPELL gwarantujący długotrwałą i bezawaryjną pracę. Równie ważnym elementem wyposażenia kotłów grzewczych typu PELLPAL jest nowoczesny sterownik odpowiadający za płynną regulację temperatury oraz zarządzanie procesem spalania. Kocioł c.o. typu PELLPAL standardowo wyposażony jest w sterownik mikroprocesorowy PELLPAL PID PELLET.

Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w naczynie zbiorcze, jak również zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładzająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067 czy naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy. Zgłoś się do nas i dowiedz się, jaka będzie ostateczna cena wybranego przez Ciebie zestawu!

Dokumentacja kotła

Tabliczka znamionowa
Etykieta energetyczna
Certyfikat 5 klasy i Ecodesign
Karta produktu kotła
Instrukcja obsługi kotła
Dowód zakupu – paragon lub faktura VAT 23%

Informacje dodatkowe

Strona podajnika / kosza:

lewy, prawy

Wielkość kosza zasypowego:

100 kg, 120 kg, 150 kg

Wyjście spalin - czopuch:

tył kotła fi160mm (standard), góra kotła fi160mm (pionowy na kotle, patrzący się w niebo), tył kotła i skierowane w lewą stronę fi160mm, tył kotła i skierowane w prawą stronę fi160mm

Strona otwierania drzwiczek:

lewy, prawy

Sterownik mikroprocesorowy:

Negros (CO/CWU), PID (do 4 pomp, obsługa zaworu mieszającego, PID), Tigra (obsługa do 4 pomp)

Kolorystyka izolacji kotła:

czerwony (standard), srebrny, zielony, niebieski, grafitowy

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kocioł c.o. PELLPAL z palnikiem na pellet drzewny 12kW do150m2 Lic. DOMER PLESZEW podwyższony standard 20mg/m3 stal 5mm P265GH A+ 5 klasa / Ecodesign”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz